ИЗВЪНРЕДНО И САМО В ДЕЙЛИ ПРЕС TV! „Левски“ излъга „Ботев“ с автогол в 88-ата минута (СНИМКИ/ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

0
30285
© "Диема спорт".

Репортер на място: Тодор СТЕФАНОВ, ДЕЙЛИ ПРЕС / СОФИЯ

„Левски“ започна пролетния полусезон на Първа лига с изстрадана домакинска победа срещу „Ботев“ (Пловдив) с 1:0. В двубой с изобилие от грешки и малко футболни достойнства сините стигнаха до трите точки след автогол на бившия защитник на сините Пламен Димов в 88-ата минута.

„Левски“ събра 42 точки след 12-ата си победа от 21 шампионатни мача. Сините се доближиха на осем точки от втория ЦСКА и на девет от лидера „Лудогорец“. „Ботев“ остава пети с 32 точки и продължава да няма победа на „Герена“ от 1998 г.

Днешният двубой премина в бавно темпо, с малко положения пред двете врати и много брак в разграването на топката. „Левски“ започна по-активно с две добри атаки отдясно. При първата Станислав Костов беше изведен зад защитата, но опитът му за подаване беше пресечен.

При втората зад гърба на отбраната се озова Антонио Вутов след добра игра на Нашименто на фланга. Вутов реши да стреля от малък ъгъл, но го направи слабо и право в ръцете на Иван Чворович.

„Ботев“ обаче пръв застраши реално вратата на съперника. В 12-ата минута пловдивчани организираха контраатака, при която Тодор Неделев отправи чудесен удар с левия крак от дистанция. Топката обаче разтресе гредата над Божидар Митрев.

До края на полувремето „Ботев“ беше по-организираният отбор и действаше с повече мисъл в атака. Няколко пъти гостите излизаха добре от преса, но лоши подавания в последната третина провалиха потенциално опасни нападения.

„Левски“ играеше много бавно и беше твърде предвидим с опитите си да атакува по фланговете. В крайна сметка до почивката и двата отбора не създадоха нищо запомнящо се пред противниковата врата.

Второто полувреме започна със силни минути за „Ботев“. В 47-ата минута Митрев се намеси решително срещу Густаво Афонсо, който преди това направи хубав пробив между двама бранители. В 63-ата минута Нашименто допусна груба грешка, като подари топката на Диого Кампос. Бразилецът обаче не се възползва от този подарък след слаб удар в ръцете на Митрев.

Три минути по-късно се стигна до най-добрата ситуация за „Левски“. Вутов стреля с глава след центриране от корнер, но топката се отби в напречната греда. В 76-ата минута Митрев отново внимаваше след удар от дистанция на Густаво Афонсо.

Двубоят се движеше към закономерно нулево равенство. В 88-ата минута обаче късметът споходи домакините. Габриел Обертан задържа добре топката на левия фланг и подаде към Паулиньо.

Бразилецът продължи към Роман Прохазка, който центрира към вратарското поле. В опита си да пресече подаването Димов насочи топката в собствената си врата.