Страшен шок и провал за Левски! Загуба от втородивизионния Вадуц в Лихтенщайн (ОБНОВЕНА)

0
28331

Вадуц (Лихтенщайн) победи Левски с минималното 1:0 в първи мач от първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Реваншът между двата тима е на 17 юли от 18:45 часа в София. Единственото попадение реализира Мохамед Колибали в 14-ата минута след прекрасно изпълнение.

Припомняме, че Вадуц се състезава във втора дивизия на първенството на Швейцария, тъй като Лихтенщайн няма собствен шампионат.

Лошите новини за Левски започнаха още на загрявката,когато са контузи Хали Тиам. На негово място титуляр започна Антони Белмонт. Делио Роси заложи на един от двамата нови до момента – Давиде Мариани, а вратарят Полачек остана резерва.

В 7-ата минута Буш имаше шанс да открие резултата, но стреля слабо по земя и вратарят на Вадуц нямаше никакви проблеми. В 14-ата минута домакините шокираха Левски. Мохамед Колибали стреля извън наказателното поле и препарира Божидар Митрев, който не успя да се намеси по никакъв начин.

Последва спасяване на Митрев, който с една ръка извади топката, отиваща във вратата му. След това, в 28-ата минута, Яблонски имаше възможност, но се засуети и не успя да преодолее вратаря на домакините. Левски създаде още един шанс в 31-ата минута, когато след центриране на Кабрал, играч на Вадуц едва не си вкара автогол.

През второто полувреме домакините се поприбраха в своята половина и Левски логично владееше инициативата. Заредиха се атаки, но попадение така и не падна. На мястото на Кабрал се появи Станислав Иванов в 59-ата минута. В 67-ата минута Цветкович нахлу отдясно в наказателното поле и центрира прострелно, но играч на Вадуц изчисти топката почти пред голлинията.

Последва още една принудителна смяна след тази преди двубоя – контузи се и новото попълнение Мариани в 75-ата минута. На негово място в игра влезе Станислав Костов.

До края на двубоя гостите продължиха да натискат, но не стигнаха до изравнително попадение.

Двубоят по минути Информационна агенция „Дейли Прес“:
Неприятна новина за Левски преди началото на мача. Хали Тиам получи контузия на загрявката и е заменен от Антони Белмонт

1 – начало на мача
7 – първа по-добра атака на Левски. Чудесен пробив на Иван Горанов отляво. Левият бек стигна до аутлинията и върна назад към Серджиу Буш, който от границата на вратарското поле стреля по земя, но вратарят улови

14 –   ГООЛ за Вадуц. Уникално изпълнение на Мохамед Кулибали. Тъмнокожият футболист стреля отляво извън наказателното поле и прати топката неспасяемо във вратата на Митрев

16 –  жълт картон за Белаид (Левски)
21 – СПАСЯВАНЕ на Божидар Митрев, който с една ръка извади топката, която отиваше във вратата му след изпълнение на фаул
28 – ПРОПУСК на Левски. След разбъркване Давид Яблонски не успя да засече във вратата на Вадуц
31 – ШАНС за Левски, след като Кабрал центрира отляво, а играч на Вадуц едва не си отбеляза автогол. Вратарят обаче улови
39 – ОПАСЕН удар на Жодел Досу, но над вратата
45 – 1 минута добавено време
45+1 – край на първото полувреме
––––––––––––––––-

46 – начало на второто полувреме

46 –  Давид Яблонски получава жълт картон
50 – корнер за Левски, топката бе пратена на далечната греда, но Белаид се размина
56 – Антъни Белмонт пусна наляво към Иван Горанов, който центрира в наказателното поле. Малко не достигна на Давиде Мариани да засече в мрежата

59 –  смяна в Левски, на мястото на Кабрал влиза Станислав Иванов
67 – ШАНС за Левски, Цветкович отдясно в наказателното поле, но играч на Вадуц я изчисти пред голлинията

75 –  смяна в Левски, на мястото на Буш влиза Илия Димитров

79 –  принудителна смяна в Левски, на мястото на Давиде Мариани, който се контузи, се появи Станислав Костов