Феноменално съчетание и първо злато за България на Световното в София! (ВИДЕО)

0
1500

Златни! Ансамбълът по художествена гимнастика на България успя да спечели първи златен медал на Световното първенство в зала „Арена Армеец“, след като безапелационно завоюваха първото място на 5 обръча. Италия и Русия допуснаха твърде много грешки в съчетанията си, което им отреди съответно 3-о и 4-и. Със сребърен медал остана Япония.

Българският ансамбъл излезе с втори стартов номер и изигра прекрасно съчетание с минималнi грешки, което отреди резултат от 23.300 – най-високият за деня в София. Най-близо до момичетата на Весела Димитрова беше съставът на Япония, който остана на 0.500 стотни от българките.

Италия се поздрави с бронзовия медал заради сериозна грешка – изпускане на обръч, която беше солено наказана и представителките на Ботуша завършиха 3-и на 0.750 зад България.

Голямото разочарование беше Русия, като отборът започна с фатална грешка, която доведи до куп неточности и в крайна сметка световните шампионки в многобоя завършиха едва на 4-о място.