Финалът в Истанбул: Григор Димитров-Диего Шварцман

0
1280

Григор Димитров се изправя срещу поставения под номер 87 в световната ранклиста Диего Шварцман, в битка за титлата на турнира в Истанбул.

Димитров и 23-годишният Шварцман не са се срещали в официален мач до момента. Аржентинецът все още няма купа в надпревара от ATP. Григор е прекарал общо само пет часа на кортовете в турската столица, а съперникът му над 10 в пътя си към финала.

Нашенецът направи пробив още в третия гейм на мача, като успя да го затвърди при следващото си подаване. Високият само 170 см Шварцман започна да стига все по-бързо до подаванията на Григор и върна пробива и изравни резултата при 3:3. В следващия гейм нашенецът отново проби с красиво драйв-воле и точен смач от средата на полето.

Пробивите в двубоя продължиха, след като при 4:3, Григор на практика подари гейма на съперника си след няколко изпратени в аут топки. В следващото разиграване, нашенецът поведе с 5:4 при пети пореден пробив мача./труд