161 медала за българските кикбоксьори от Световната купа в Будапеща

0
176

Българските кикбоксьори спечелиха невероятните 161 медала, от които 48 златни, 51 сребърни и 62 бронза на Световната купа по кикбокс в Будапеща, Унгария. Страната ни участва със 122 състезатели в 323 различни стилове и категории. В Унгарската столица се проведе най-престижната Световна купа за годината, като единствено домакините бяха с по-многоброен състав от българите. Надпреварата се състоя в зала „BOK Sportcsarnok“ на три ринга за тежките стилове и на 12 татамита за леките дисциплини.

Страната ни спечели отборната титла при девойки старша възраст в стил „поинт файтинг“, като нашите взеха златото след три категорични победи. На финала Анелия Тодорова, Александра Георгиева, Гергана Генчева и Моника Петкова надиграха с 4 точки разлика състава на Гърция. В най-новата дисциплина „Так тийм“, в която могат да участват двама състезатели от различни държави страната ни излъчи шампион. Титлата при мъже над 74 кг. в стил „лайт контакт“ стана притежание на тандема Иван Кръстанов от България и Павло Замятин от Украйна.

Силно впечатление на всички в Будапеща направи шампионката Александра Георгиева, която ще се завърне с три титли в стиловете лайт, кик лайт контакт в категория до 55 кг. девойки старша възраст и отборно поинт файтинг девойки старша възраст. Трикратната ни европейска шампионка Анелия Тодорова спечели три титли в Будапеща. Тя взе златото в стиловете поинт файтинг, киклайт контакт в кат. до 50 кг. и отборно поинт файтинг. Капитанът на националния отбор в леките стилове Кристина Николова спечели един златен медал в стил кик лайт, кат. до 55 кг. и един сребърен медал в стил лайт контакт кат. до 55 кг. На ринга при мъжете категорични победи с много добро представяне направиха Христо Калайджиев, Ивайло Панев и Георги Денев.

България зае второто място в генералното класиране при държавите по спечелени медали. Първи са домакините, а третата позиция е за Украйна. В клубното класиране първи станаха кикбоксьорите на унгарския „Халкер Кирали тийм“ със 130 медали, втори е сборният отбор на „ВАКО Украина“ със 73 отличия, а на трето място се нареди българския клуб „Стар тийм“ с общо 64 спечелени медали.БГНЕС