DAILYPRESS.bg СПОРТ! ЦСКА победи Верея с 2:0 като гост (ОБНОВЕНА)

0
104369
Снимка: LAP.bg

ЦСКА победи Верея с 2:0 като гост в мач от 34-ия кръг на Първа лига. Точни за „червените“ бяха Александър Барт (64) и Роланд Алберг (73). „Лъвовете“ могат да съжаляват за поражението, след като създадоха няколко отлични възможности за гол, но на три пъти ги спря гредата, а Витаутас Черниаускас също се отличи с няколко добри намеси.

Това бе първа победа за столичани след завръщането на Христо Янев начело на клуба. Тимът събра 75 точки и заема второ място във временното класиране, докато Верея остава на шеста позиция с 36 пункта.

Верея - ЦСКА 0:2

Верея – ЦСКА 0:2, Алберг се разписа

Двубоят между двата тима е без значение

Първата ситуация за гол дойде в 5-ата минута, когато Антон Огнянов стреля над вратата от границата на наказателното поле. „Червените“ отговориха с центриране на Джеси към Бланко. Колумбиецът нанесе удар, който бе избит от Цинцарски, а след това топката срещна гредата.

В 17-ата минута Денислав Станчев бе изведен сам срещу Черниаускас, но стреля право в тялото на вратаря на ЦСКА. Добрата игра на домакините продължи и те направиха нов сериозен пропуск в 31-ата минута. Домовчийски изведе Илиян Йорданов сам срещу вратаря на „червените“, но Черниаускас отново спаси. Секунди по-късно Станчев стреля от 22 метра и нацели дясната греда на червената врата.

Снимка 356133

В 36-ата минута Огнянов изпълни коварно пряк свободен удар, Черниаускас не се намеси добре и топката отново срещна гредата. В заключителните секунди на първата част Манолев удари с лакът в гърлото Сюлеймани, за което можеше да бъде изгонен, но реферът Георги Давидов му показа само жълт картон.

Втората част започна с натиск на гостите. В 55-ата минута Манолев и Атанасов комбинираха, а ударът на крилото на „червените“ се отби в гредата.

В 64-ата минута ЦСКА поведе. Александър Барт засече центриране от корнер на далечната греда и с глава прониза Цинцарски.

Натискът на гостите продължи и след попадението и футболистите на Христо Янев бързо можеха да удвоят 120 секунди по-късно, когато Лое стреля с глава след центриране от корнер, Цинцарски хвана топката и я изпусна, но притичал защитник на домакините изчисти в ъглов удар.

Снимка 356132

В 72-ата минута за трети път гредата спаси ЦСКА. Антон Огнянов нанесе силен удар от далечна дистанция, който срещна страничния стълб.

Минута по-късно ЦСКА покачи на 2:0. Вратарят на домакините изпусна шут на Десподов, а притичалият Алберг я прати във вратата.

Снимка 356131

В 81-ата минута Верея направи пореден пропуск. Андонов върна към непокрития Шемлал, резервата на Верея шутира от 6-7 метра, но Черниаускас с майсторски плонж изби. В ответната атака Атанасов се озова на добра позиция, но стреля покрай вратата.

Така „червените“ стигнаха до успеха, а в следващия кръг се изправят срещу Левски.