„Добруджа“ изхвърли шампиона „Марек Юнион Ивкони“ от първенството

0
1170
„Добруджа“ изхвърли шампиона „Марек Юнион Ивкони“ от първенството Снимка: sportal.bg

Отборът на „Добруджа“ изхвърли шампиона „Марек Юнион Ивкони“ от мъжкото волейболно първенство. Момчетата на Мирослав Живков наложиха с 3:0 гейма, в отделните части 25:19, 28:26, 25:23 точки и спечелиха серията с 2:1 победи.

Със силна игра в края домакините взеха първия гейм. Втората част вървеше оспорвано, като гостите дори изглеждаха фаворити, след като поведоха с 21:18, но волейболистите на Добрич стигнаха до обрат при 23:22. Представителите на Дупница  отново бяха по-близо до изравняването на резултата, но пропусна два геймбола при 24:23 и при 25:24, след което волейболистите на Добруджа затвориха и втората част с 28:26. Дупничани стартираха по-добре в третия гейм и дръпнаха с 4:0 точки. „Добруджа“ постепенно изравни за 7:7, но гостите отново взеха леко предимство при 15:12. Последва силна серия на домакините, които спечелиха осем от следващите девет разигравания и обърнаха до 20:16. Всичко изглеждаше решено, но „Марек“ не се предаде и успя да изравни при 22:22. Две поредни точки за добричлии им донесоха и два мачбола. Дупничани отразиха първия от тях, но при втория „Добруджа“ взе разиграването, а с това и победата в срещата и в четвъртфиналната серия.