Оливър Стоун заклейми Pokemon Go като носител на тоталитаризма

0
1511

Режисьорът Оливър Стоун въстана в четвъртък срещу явлението Pokemon Go, който би могъл да доведе до „тоталитаризъм“, ако се види „нивото на проникване“ в личния живот.В първия ден на голямото събитие от света на анимацията Comic-Con 2016 в Сан Диего, режисьорът заяви, че явлението е част от по-широката култура на „капитализма на контрола“.

69-годишният Оливър Стоун представи новия си филм „Сноудън“, биографичен киноразказ за „вдигащият тревога”, който разкри размаха на програмите на американските разузнавателни агенции за наблюдение. Филмът излиза в САЩ на 16 септември.

„Това е компанията, която е имала най-голям ръст, регистрирани някога, и те инвестираха огромни суми пари в това, което може да се нарече наблюдение, т.е „извличане на данни“, обясни Стоун пред публиката на фестивала Comic-Con, в който участва за първи път.

„Те изследват данните на всички хора, които са в тази зала, за да знаят какво ще си купите, какво обичате и преди всичко вашето поведение“, каза режисьорът, който има три „Оскар“-а.

Играта с разширена реалност, пуснат на 6 юли, бързо се превърна в сензацията на годината, въпреки че е много критикувана защото изисква от участници достъп до тяхната Google история до техните имейли.

Pokemon Go е обвинявана също, че е отговорна за вълна от престъпления, нарушения на движението по пътищата и за оплаквания от цял свят. „Вие ще присъстване на нова форма на, искрено ви казвам, общество на роботи, в което те ще знаят как ще се държите. Това се нарича тоталитаризъм“, заключи Оливър Стоун, цитиран от АФП.

Най-новата игра за смартфони Pokemon Go, която беше пусната първо в САЩ, навлезе с бързи темпове в много страни по света. Тя работи с използването на картите на Google, местоположение и добавя своите елементи на фона на реалността.

Играчите вдигат телефоните си и на екраните им се появяват малки виртуални същества със специални сили. Тогава ловът на покемони започва. Колкото повече хора играят на едно и също място, по едно и също време, толкова повече покемони „произвежда“ играта.

Източник: БГНЕС

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук