Русия загуби от Хърватия с 5:6 след изпълнения на дузпи! (СНИМКИ/ВИДЕО/ОБЗОР)

0
214766
Снимка/източник: Информационна агенция "Дейли Прес"

Русия загуби битката си с Хърватия в последния четвъртфинал от програмата на Мондиал 2018.

Двубоят на стадион „Фишт“ завърши при резултат 2:2, като в редовното време победител не бе излъчен, но с два гола в продълженията „шахматистите“ и съперниците им се насочиха към изпълненията на дузпи.

При тях с гол по-точни бяха хърватите, които продължават на полуфинал. Така, макар и по особено драматичен начин, балканците успяха да сложат край на приказката на Сборная на тези световни финали.

За Русия точни преди изстрелите от бялата точка бяха Черишев и Фернандес, а за Хърватия се разписаха Крамарич и Вида.

Информационна агенция „Дейли Прес“ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Първото полувреме предложи на феновете по трибуните малко очакван екшън, като атаките към двете врати сякаш не секваха и за секунда, а още след 15-ина минути игра част от състезателите вече бяха разходвали голяма част от своята енергия.

Домакините на Мондиала и техният амбициозен селекционер нямаха търпение да докажат на всички, че грешат в преценката си за Сборная и че достигането на тима до тази фаза не се дължи на някаква случайност, а е напълно заслужено.

Повече от силен аргумент в тази насока бе предложен от Денис Черишев в 31-ата минута на двубоя, като един от лидерите в руския състав получи топката след успешно двойно разиграване и стреля от границата на наказателното поле, без да остави никакви шансове на Субашич за реакция.

Снимка 367165
Източник: FIFA.com

Топката влетя с всичка сила в мрежата, а зрителите на стадиона едва не нахлуха на терена от радост, изпробвайки стабилността на олимпийското съоръжение в Сочи.

Снимка 367163

Последваха нови силни минути за Русия, но Дзюба на два пъти пропусна да удвои преднината на тима си, като в единия случай засече топката директно от въздуха, но тя рикошира в тялото на бранител.

В 39-ата минута резултатът беше изравнен. Крамарич бе изпуснат от бранителите в пеналта на Сборная, получи добър пас и с глава нокаутира Акинфеев за 1:1.

Снимка 367168
Снимка 367169

До почивката нови опасности пред двете врати не бяха регистрирани.

Вторите 45 минути далеч не бяха толкова вълнуващи, като двамата селекционери извършиха редица промени в съставите си, основно с цел запазяване на резултата и изграждане на тактическа схема, целяща използването на контраатаки за основно „оръжие“ на терена.

Снимка 367179

Постройките на двата тима бяха променени, като те заиграха доста по-предпазливо.

От този им подход пострада атрактивността на срещата, но предвид големия залог, това не беше особено изненадващо.

Снимка 367178

Хърватите продължиха да владеят топката повече, но от това не следваха задължително опасности пред вратата на съперника.

В средата на това полувреме Денис Черишев бе заменен, след което остротата на руските акции намаля с още една идея.

Снимка 367167

До края на редовните 90 минути резултатът остана равен, което наложи изиграването на продължения.

В първото от тях Вида бе точен за 1:2, като определено разочарова феновете на домакините.

Снимка 367183

Във вторите добавени 15 минути обаче Фернандес се разписа за Русия и насочи битката към рулетката на дузпите.

Снимка 367184

При тях, за негово голямо съжаление, Фернандес пропусна, като в крайна сметка хърватите спечелиха с гол повече – 6:5 общ резултат и продължават на полуфиналите.

Там те ще се изправят срещу отбора на Англия.