Юношите на България биха Македония в Благоевград

0
1153

Юношеският национален отбор по баскетбол до 18 години стартира с победа контролните си срещи след 84-74 над връстниците си от Македония

Двубоят се игра в залата на Югозападния университет в Благоевград, където протича вторият етап от подготовката на тима.Играта вървеше равностойно като резултат, но българският отбор контролираше темпото в по-голяма част от срещата.На почивката баскетболистите на Мануел Марков водеха с 48-41, но в третата част македонците стигнаха до равенство, което се запази и в началото на последната четвърт.6 минути преди края на мача България успя да поведе с няколко добре завършени бързи атаки и повече не погледна назад.

Страхотен мач направи Иван Алипиев с 29 точки и 12 борби на сметката си, като българският отбор категорично спечели именно в овладените топки под коша.Евгени Василев и Ивайло Тонев вкараха съответно 18 и 17, а Кръстан Кръстанов се включи с 11 точки и 10 борби. Павле Михайловски отбеляза 24 за Македония.