Албания продължава напред след класически успех в Израел

0
1299
PALERMO, ITALY - MARCH 24: Thomas Strakosha Of Albania looks on as fireworks are thrown onto the pitch during the FIFA 2018 World Cup Qualifier between Italy and Albania at Stadio Renzo Barbera on March 24, 2017 in Palermo, Italy. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Албания разгроми Израел с 3:0 като гост в Група „G“ от квалификациите за Мондиал 2018

Това определено може да се отчете като една от големите изненади в срещите, предхождащи мащабния форум в Русия догодина.

По този начин „орлите“ си го върнаха на съперника за същото 3:0, с което той го беше разбил в Елбасан през ноември.

Резултатът обаче не е от голямо значение, защото и двата тима са далеч от лидерите Испания и Италия, които почти сигурно ще заемат първите две места в групата.

Армандо Садику вкара първия гол в 22-ата минута, а след още толкова направи 2:0, като грешка тук носеше и вратарят на Израел. В 71-ата минута Ледиан Мемушай отчая домакините с трети изстрел в мрежата им.