Турция нямаше никакви проблеми при гостуването си на Косово

0
595
during the UEFA EURO 2016 Group D match between Turkey and Croatia at Parc des Princes on June 12, 2016 in Paris, France.

Турция надигра Косово като гост с 4:1 в квалификация за Мондиал 2018 от Група „I“ на зона „Европа“, без да остави никакъв шанс на домакините да мислят за нещо повече

Гостуването срещу косоварите в Шкодра започна много, много положително за Турция. Още в 7-ата минута селекцията на Фатих Терим откри резултата. Хасан Али Калдъръм получи топката отляво и центрира по перфектен начин към вклинилия се между защитниците Волкан Шен. Последният с глава стреля много мощно в близкия ъгъл за 0:1.

Малко противно на логиката домакините изравниха след 22 минути игра. Валон Бериша центрира от ъглов удар отляво по атаката, а никой не реагира навреме, за да спре Амир Рахмани. С глава футболистът на „Локомотив“(Загреб) изравни – 1:1.

Радостта за Косово издържа само 9 минути. В 31-ата Селчук Инан изпълни ъглов удар отдясно, като прехвърли всички във вратарското поле. На далечната греда дебнеше 19-годишният Чингиз Ундер, който много прецизно с глава стреля през купа от играчи в долния ляв ъгъл – 1:2.

След почивката южните ни съседи убиха интригата до голяма степен в 61-ата минута. Огюзан Озякуп блесна с интелигентна асистенция по тревата към Бурак Йълмаз. Таранът с овладяването се обърна към вратата и от 12-13 метра по диагонала шутира много силно. Влезлият резервен страж Адис Нуркович реагира доста зле и позволи на топката да мине под плонжа му – 1:3.

Точка на спора сложи Озан Туфан 8 минути преди края. Юсуф Язъчъ намери халфа с много добър пас точно пред дъгата, а Туфан напредна леко и с мощен удар под гредата оформи крайния резултат – 1:4.

До края на мача домакините от Косово останаха с човек по-малко, след като Бернард Бериша бе изгонен за втори жълт картон.