Време е за 1/4-финали

0
1225

След двудневна почивка Световното първенство по футбол отново се завръща с фазата на 1/4-финалите.

Първият от тях е днес от 17:00 часа между отборите на Франция и Уругвай на стадиона в Нижний Новгород.

На книга Франция е фаворит срещу Уругвай, макар и да среща трудности срещу този съперник в исторически план.

И двата отбора излязоха от групите без загуба. В 1/8-финалите Франция изхвърли Аржентина с 4:3 след впечатляващ мач, в който тийнейджърът Килиан Мбапе отбеляза два гола. “Петлите” показват тенденция на подобряване на представянето с всеки изминал мач на първенството и гледат с оптимизъм преди 1/4-финала.

Уругвай от своя страна елиминира европейския шампион Португалия с 2:1, като попадението на Пепе в 55-ата минута е единственото, допуснато във вратата на “селесте” на този Мондиал.

По-късно вечерта е и вторият 1/4-финал от програмата за деня между големия фаворит за титлата Бразилия и Белгия.

В игра за бразилците се завръща Марсело, който пропусна победата над Мексико с 2:0 на осминафиналите заради травма на гърба, която получи при успеха над Сърбия в последния трети мач от груповата фаза на турнира.

Белгия от своя страна показа изключителен отборен дух срещу Япония на осминафиналите, когато успяха да обърнат мача от 0:2 до 3:2.

Победителите от двата мача ще се изправят съответно един срещу друг в битката за място на финала.