В 1/4-финален мач от Евро 2016: Франция – Исландия 5:2

0
1225

Франция сложи край на приказката за Исландия на Евро 2016. В своя 80-ти мач на „Стад дьо Франс” „петлите” разбиха сензацията на шампионата с 5:2 и се класираха за полуфинала, където ще срещнат световния шампион Германия.

Тимът на Дидие Дешан си осигури победата още през първото полувреме. В 12-ата минута Оливие Жиру откри резултата, а в 20-ата Пол Погба покачи с глава. В 43-ата Дмитрий Пайе вкара за 3:0 с удар по земя, а непосредствено преди почивката Антоан Гризман довърши „викингите” с прехвърлящ удар.

През втората част Исландия върна едно попадение в 56-ата минута чрез Колбейн Сигторсон, но Жиру отвърна с точен удар само 3 минути след това. В 84-ата Биркир Бярнасон вкара последното попадение в този мач, който бе най-резултатният на Евро 2016. След него „петлите” продължават да се непобедени, като имат 4 успеха и 1 равенство./монитор