17-годишни българчета стават КИЛЪРИ за 5 хил. лв. Виж Тук:

0
1328

Гениалният Стивън Содърбърг, режисирал култовата лента „Мокри поръчки“, трябва да направи римейк на филма със сюжет, взаимстван от българския ъндърграунд. Топ ченге разкри ексклузивно пред Скандално.нет, че най-новата мода в мафията е да набира непълнолетни бандити- до 17 години, като платени убийци и трошачи на кокали. Автентичните килъри (срещу банда с това име все още се водят дела в спец. съда- б.р.) вече са заменени от непълнолетни престъпници, които трошат ръце и крака за 2 хил. лв., а отнемат човешки живот срещу 5 бона.

„Ако доскоро най-евтината поръчка за ликвидирането на бизнес съперник или конкурент в наркотиците излизаше не по-малко от 15 хил. лв., днес в София можеш да си наемеш килър за около 5 хил. лв.“, разкри разследващият полицай, чиято самоличност ще запазим в тайна. Оказва се, че само за няколко години профилът на „чистачите“ коренно се е променил и вместо бабаити с огромни мускули, ъндърграунд босовете са изградили цяла мрежа от анонимни убийци и биячи, всичките под 18-годишна възраст.

Според данните на МВР повече от 20 тийнейджъри са готови да окървавят ръцете си с побой или покушение. Номерът е, че при евентуално разкриване присъдите за непълнолетни са доста по-леки. По принцип разрешаването на случаите на битовите убийства в страната е висок, но това не важи, когато става въпрос за разчистване на сметки вътре в мафията, напомни топ ченгето.

Униформеният ни източник даде пример- почти нулевото залавяне на поръчителите и извършителите на показните ликвидации на подземни босове за последните 20 години. Според наложената нова мода най-често за „мокрите поръчки“ вече се набират деца от ромските гета и от интернатите. Залага се на младежи с криминални прояви и досиета, защото психологически те по-лесно биха склонили да извършат тежко престъпление, отколкото връстниците им с чисто съдебно минало.

В архивите на разследващите фигурират момчета от Лом, София и Сливен, станали част от „черната мрежа“ за поръчкови убийства. В същото време продължава да процъфтява и бизнесът с „бой за сплашване“, който често праща поръчания в реанимацията с трайни увреждания на здравето. Цената за такава „услуга“ тръгва от 2 хил. лв., но може да стигне и до 10 в зависимост от степента на повреда и ВИП-статута на жертвата.

По информация на полицията са зачестили и случаите на гръмнали самоделни устройства в цялата страна, най-често за разчистване на сметки между съседи и роднини. Немалка част от бомбите се обезврежда от специализираните екипи, но авторите често остават неразкрити.

„Лошото е че предвид новите антитерористични мерки се появи остър недостиг на професионални кадри, а желаещите за работа в МВР стават все по-малко“, призна разследващият.

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук